Akce

Stavíme z ROTA

STAVÍME Z ROTA.pdf (119,8 kB)

 

Milá návštěva na naší škole

V pátek 12.dubna jsme ve škole měli vzácnou návštěvu. Do školy za námi přijela radní Kraje Vysočina paní Jana Fialová. V doprovodu našeho pana starosty Libora Pokorného, starosty Bystřice n. P. pana Karla Pačísky a pana Šikuly z Kraje Vysočina si prohlédla školu, navštívila žáky ve třídách, kteří od ní dostali drobné dárečky. Kartonové traktory hned vybarvili a fotografii výrobků jsme pak paní Fialové poslali.  Na opravdu milou návštěvu budeme rádi vzpomínat.

 

Vánoční Brno

V pátek 7.12. jeli téměř všichni žáci naší školy na vánoční výlet do Brna. Nejeli ti, kteří reprezentovali naši školu v  Bystřici n. /P. na florbalovém turnaji malotřídních škol. Ze sedmi družstev skončili na úžasném  prvním místě. My ostatní jsme zase obdivovali expozici v Antroposu, kde jsme si zaplatili i výstavu originálních obrazů Zdeňka Buriana. Potom jsme si prošli Náměstí Svobody, dopřáli si hamburgery u McDonald´s a pak nás autobus zavezl na hrad Špilberk. Zde jsou vystaveny české loutky,které sbírali brněnští manželé. Sbírka obsahuje loutky od roku 1850. A bylo se na co dívat. Měli jsme program s paní průvodkyní, který byl zakončen milými dílničkami. V půl čtvrté odpoledne jsme se spokojeni vrátili do svých domovů.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

 

Turnaj ve florbalu

V pátek 7. prosince jsme se zúčastnili turnaje ve florbalu malotřídních škol, který tradičně pořádá ZŠ Bystřice n. P., Nádražní. A "sedmička" pro nás byla tentokrát šťastná. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 škol, hrálo se na dvě skupiny a my jsme celý turnaj vyhráli a ještě Honzík Filip a Maty Nevěčný obdrželi ceny za nejlepší brankaře. Kluci byli opravdu šikovní a výhru si zasloužili a patří jim velká gratulace.

Reprezentovali nás – Beran Dominik, Beran Radim, Čech Dominik, Chytrý Jiří, Sádecký Jiří, Hloušek Jakub, Sedlák Dan, Nevěčný Matyáš a Filip Jan.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

 

Čerti

5. prosince je čas, kdy do ulic vyráží sv. Mikuláš, andělé a čerti. Jinak tomu nebylo i na naší škole. Žáci pátého ročníku nasadili krásné masky, vzali knihu hříchů a vyrazili pozlobit a rozdat sladkosti svým spolužákům a dětem z mateřské školky.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

 

Naše škola v Třebíči

Naše škole v Třebíči

V pondělí 26.listopadu jeli žáci druhé až čtvrté třídy do třebíčského science centra. Toto centrum klade důraz na tradici ve spojení se zábavou a tvůrčí činností. Centrum Alternátor pro ně připravilo programy – Plnou parou vpřed, Energie a náš svět a Věda v kouli.  Na závěr pak měli science show plnou netradičních chemických pokusů.

V úterý 27.listopadu to samé absolvovali naši prvňáčci a starší mateřšťáčci. Ti měli program Marťánci – dobrodružná cesta po planetách sluneční soustavy. Součástí programu byla i projekce na kouli a setkání s obřími modely kosmických raket. I oni měli Science show a byli nadšeni.

Nádherné programy plné nových užitečných informací měli naše děti i žáci celý zdarma, včetně autobusu. Vše bylo hrazeno z MAP II Bystřice n./P.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

 

Přednáška o minerálech

Druhá část přednášek pana Ing. Luboše Koudelky se konala v pátek 23.listopadu. Tentokrát se jednalo o program pro druhou a třetí třídu.  Zejména názorně seznámil pan Koudelka všechny žáky s ukázkami tvarů krystalů, s acháty, smaragdy, rubíny, opály. Kromě minerálů a drahých kamenů pak viděli a slyšeli i o kovových minerálech (chalkopyrit aj.), horninách, o využití neživých přírodnin v praxi a o vzniku a významu půdy.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

 

Mobilní planetárium v naší škole

Ve čtvrtek 15. listopadu k nám do školy po několika letech opět zavítalo Mobilní planetárium. V horní budově školy č.p. 78 se tak místnost v přízemí stala na chvíli kouzelnou místností s obří nafukovací polokoulí, ve které probíhaly nádherné programy.  Starší děti ze školky a prvňáčci měli program Jak měsíc putoval ke slunci na návštěvu, druhá a třetí třída program Voda, zázrak přírody a čtvrtá a pátá třída Neuvěřitelný vesmír. To vše bylo doplněno interaktivním výkladem. Všichni přítomní program ohodnotili velmi kladně.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

 

Výběrové zjišťování výsledků žáků 4.ročníku základních škol České republiky v roce 2018/2019 v anglickém jazyce

Naše škola byla po třech letech opět vybrána na celorepublikové testování výsledků žáků 4.ročníku. Tentokrát naše žáky testovali ve znalostech z anglického jazyka. Testování se konalo 14.listopadu celé dopoledne. Žáci byli rozděleni na dvě skupiny. Nejdříve vypracovávali písemný test a po něm následoval test poslechový. Všichni se shodli na tom, že testy byly celkem jednoduché , a tak jsme zvědaví na výsledky z celé republiky.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

 

Přednáška o živé a neživé přírodě

V pondělí 12.listopadu navštívil naši školu Ing. Luboš Koudelka, který žákům čtvrté a páté třídy přiblížil živou a neživou přírodu.  Formou přednášky, promítání, ale i ukázek vyprávěl o vzniku uhlí, třetihorním pralese, bažinách, rašelině, uhelných pánvích v naší republice, dále o vzniku vápence, zkamenělinách mlžů a dalších živočichů. Přednášku zakončil vyprávěním o kyselých deštích.

 

Zvyšování informační gramotnosti na naší škole

Ve čtvrtek 1.11.2018 přijeli na naši školu zástupce ředitele ZŠ a MŠ Dolní Rožínka pan Mgr. Pavel Špaček společně se třemi žáky, aby našim žákům pátého ročníku zábavně přiblížili programování. Akce se konala v rámci  kampaně  CodeWeek , která přibližuje programování veřejnosti. Ukazuje, že informatika pomáhá realizaci tvůrčích nápadů a inovací, což může využít každý, nejen úzká skupina odborníků. Všem se akce moc líbila.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

 

Základy bezpečného chování a bezpečný pohyb cyklistů a chodců

Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina nabízí pravidelně školám preventivní programy. Využili jsme této nabídky a v pátek 12.října za námi přijel vrchní inspektor nprap. David Linhart se dvěma programy. První a druhá třída měla program zaměřený zejména na bezpečnou cestu do školy, kontakt s cizími lidmi, využití reflexních prvků a sám doma, třetí až pátá třída pak na základní pravidla silničního provozu, dopravní značky, správnou výbavu jízdního kola. Oba programy byly velmi zdařilé a byly zpestřením dopravní výchovy.

 

JEŘABINKA

Tak jak začíná nový školní rok, tak i začíná soutěžení našich žáků v různých soutěžích.  Tak jako loni, tak i letos soutěžení začíná ve Žďáře nad Sáz. a to přírodovědnou soutěží JEŘABINKA. Tato soutěž se koná v areálu Zámku ve Žďáře n. Sáz., na Zelené hoře a po naučné stezce kolem Konventského rybníka. Během této stezky jsou rozmístěna stanoviště, na kterých žáci plní různé úkoly např. poznávají byliny, ryby, ptáky, recyklují odpad, ověřují svoje znalosti z oblasti meteorologie a spoustu jiných úkolů. V naší kategorii mladších žáků bylo celkem devět družstev a naši školu reprezentovali Dominik Čech, Vojtěch Fořt, Marek Kučera a Monika Rousková. Počasí nám přálo, žáci si soutěžení užili a i když jsme skončili na nepopulárním, "bramborovém" 4. místě, patří žákům velké dík a  gratulace.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.
 

Kontakt

ZŠ a MŠ Rožná

zsrozna@tiscali.cz

Základní škola a Mateřská škola Rožná,
okres Žďár nad Sázavou,
příspěvková organizace
592 52, Rožná č.p. 151

tel.: 739 626 027

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode