Zvyšování informační gramotnosti na naší škole

Ve čtvrtek 1.11.2018 přijeli na naši školu zástupce ředitele ZŠ a MŠ Dolní Rožínka pan Mgr. Pavel Špaček společně se třemi žáky, aby našim žákům pátého ročníku zábavně přiblížili programování. Akce se konala v rámci  kampaně  CodeWeek , která přibližuje programování veřejnosti. Ukazuje, že informatika pomáhá realizaci tvůrčích nápadů a inovací, což může využít každý, nejen úzká skupina odborníků. Všem se akce moc líbila.

Základy bezpečného chování a bezpečný pohyb cyklistů a chodců

Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina nabízí pravidelně školám preventivní programy. Využili jsme této nabídky a v pátek 12.října za námi přijel vrchní inspektor nprap. David Linhart se dvěma programy. První a druhá třída měla program zaměřený zejména na bezpečnou cestu do školy, kontakt s cizími lidmi, využití reflexních prvků a sám doma, třetí až pátá třída pak na základní pravidla silničního provozu, dopravní značky, správnou výbavu jízdního kola. Oba programy byly velmi zdařilé a byly zpestřením dopravní výchovy.

JEŘABINKA

Tak jak začíná nový školní rok, tak i začíná soutěžení našich žáků v různých soutěžích.  Tak jako loni, tak i letos soutěžení začíná ve Žďáře nad Sáz. a to přírodovědnou soutěží JEŘABINKA. Tato soutěž se koná v areálu Zámku ve Žďáře n. Sáz., na Zelené hoře a po naučné stezce kolem Konventského rybníka. Během této stezky jsou rozmístěna stanoviště, na kterých žáci plní různé úkoly např. poznávají byliny, ryby, ptáky, recyklují odpad, ověřují svoje znalosti z oblasti meteorologie a spoustu jiných úkolů. V naší kategorii mladších žáků bylo celkem devět družstev a naši školu reprezentovali Dominik Čech, Vojtěch Fořt, Marek Kučera a Monika Rousková. Počasí nám přálo, žáci si soutěžení užili a i když jsme skončili na nepopulárním, "bramborovém" 4. místě, patří žákům velké dík a  gratulace.

ZŠ a MŠ Rožná

Základní škola a Mateřská škola Rožná,