Podzimníčci

V pátek 27.9. po druhé vyučovací hodině vyběhli všichni žáci základní školy před školu a s netrpělivostí začali pracovat na svých Podzimníčcích. Tolik přírodního materiálu  tu už dlouho nebylo. Všichni jsme se těžili na výrobky, ale zaskočil nás déšť. Poprvé. Poprvé, co Podzimníčky děláme, ale to je příroda. Nakonec po hodinové přestávce se všem podařilo Podzimníčky „dostrojit“ a výsledné výrobky budou zdobit nejen okolí školy, ale i některé domovy.

Jeřabinka

V úterý 17. září se v prostorách ZŠ Zámek Žďár nad Sázavou konal již 13.ročník soutěže Jeřabinka. Naši školu reprezentovali Daniel Sedlák, Sára Zuchnická, Vojtěch Fořt a Dominik Čech. Z devíti družstev se umístili na pěkném pátém místě. Opět si vyzkoušeli určování rostlin, živočichů, třídění odpadů apod.

ZŠ a MŠ Rožná

Základní škola a Mateřská škola Rožná,